Kriolipoliza

Szczupła sylwetka to marzenie wielu kobiet. Marzenie, które wreszcie można spełnić, poddając się bezinwazyjnemu zabiegowi. Kriolipoliza to odpowiedź na oczekiwania pań chcących pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zapraszamy do naszej Kliniki w mieście Warszawa, by poddać się zabiegowi.

Bezinwazyjna alternatywa liposukcji

Kriolipoliza zostania okrzyknięta najlepszą alternatywą dla liposukcji. Jest bowiem zabiegiem bezinwazyjnym, którego istotą jest miejscowe ochłodzenie komórek tłuszczowych prowadzącego do apoptozy. Pod wpływem niskiej temperatury zwiększają one swoją objętość, ulegając tzw. "kontrolowanej śmierci". Wydalenie z organizmu następuje pod wpływem naturalnych procesów metabolicznych, dzięki czemu grubość tkanki tłuszczowej zostaje stopniowo redukowana.

Zabieg doskonale sprawdza się do modelowania sylwetki - głównie w okolicach talii, brzucha, zewnętrznych części ud oraz dolnych partii pleców. Tym sposobem można również poprawić wygląd pośladków oraz ramion.

Skuteczność potwierdzona badaniami naukowymi

Kriolipolizę uznano za jeden z najbardziej skutecznych zabiegów pozwalających na redukcję tkanki tłuszczowej. Potwierdziły to badania przeprowadzone przez amerykańskich dermatologów. Dieter Manstein i R. Rox Anderson z Massachusetts General Hospital w Bostonie udowodnili, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż otaczające je tkanki. Zaś miejscowe i kontrolowane ich chłodzenie jest w stanie doprowadzić do redukcji podskórnego bez konieczności uszkodzenia skóry.

W klinice Dermapure schładzamy tkankę tłuszczową do temperatury 4 stopni Celsjusza. Wbrew wielu obiegowym opiniom ujemna temperatura nie przyśpiesza rozpadu tkanki tłuszczowej, może być za to niebezpieczna dla innych tkanek. W naszej klinice dobieramy temperaturę w oparciu o liczne badania naukowe przeprowadzone na terenie Stanów Zjednoczonych. Badania te jednoznacznie wskazują temperaturę 3-4 stopni jako gwarantującą najszybszy rozpad tkanki tłuszczowej przy jednoczesnej ochronie pozostałych tkanek. Efekt zabiegu w/g niezależnych badań to redukcja tkanki tłuszczowej w obszarze zabiegowym na poziomie 20-21%. Pomiaru tkanki tłuszczowej dokonywano 2 miesiące po zabiegu. Postępujący rozpad tkanki tłuszczowej może się utrzymywać nawet do 6 miesięcy po dokonaniu kriolipolizy. Powtarzanie zabiegu co 3-4 tygodnie jeszcze bardziej potęguje efekt rozpadu tkanki tłuszczowej. 

 

Kriolipoliza-nowe logo.jpg

Już teraz skontaktuj się z nami, by umówić się na termin zabiegu w mieście Warszawa. Atrakcyjna sylwetka wreszcie jest w zasięgu Twoich możliwości!